„Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi.”
INFORMAČNÍ PROFILY - PORTÁL PRÁCE A PODNIKÁNÍ


Práce jako smysl života

  • dream job

Určitě jste už přemýšleli nad smyslem života, významem toho proč a jak žít. Pro někoho je smyslem života rodina, pro někoho je to majetek a pro jiného zase jsou to jeho zájmy, koníčky, práce.

Práce, vážně? Může být práce smyslem života, není práce jen nutnou činností za účelem získání prostředků k uspokojení základních lidských potřeb? Bohužel ne vždy je možná realizace člověka v práci, které ho skutečně baví, která jej naplňuje. Ale představte si po ránu usmívající se prodavačku, u které si koupíte snídani, příjemnou paní za přepážkou na poště, nebo řidiče autobusu pobrukujícího si melodii za zvuku motoru. Myslím, že tato představa  nemusí být jen projev bujné fantazie.

Problém je možná v příliš velkých požadavcích, které na život klademe, vytýčili jsme si přesné požadavky, které od života očekáváme a ono ouha, nějak se nedaří. Otázkou je, jestli opravdu ti, kterým se jejich přání splní a mají vily, bazény, auta, cesty kolem světa, jestli jsou opravdu šťastní.

Klíč ke štěstí může být jen v tom, pozorně se dívat kolem sebe, uvědomit si jaké štěstí máte, že jste zdraví a máte práci. Práce je součástí života a bylo by chybou ji oddělovat od soukromí. Je nešťastné čekat, až bude „padla“ a pak můžu teprve dělat to, co chci, to co mě zajímá. Skutečná výhra je nejen najít práci, která bude mým smyslem života, ale jelikož je ne vždy dost možností vybrat si přesně to co mě baví, tak alespoň najít smysl v práci, kterou teď dělám. Koneckonců neexistuje efektivnější tip pro pracovní úspěch, než mít svou práci rád.

Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny..

Karel Čapek

Autor: Gabriela Navratová
Zařazeno v:

Další články v rubrice Práce jako smysl života

Vychutnejte si tradiční Krumlovský chléb a další pečivo z Pekárny Ivanka

Už více než sto let působí na českém trhu Pekárna Ivana z Moravského Krumlova. Zabývá se výrobou pekařských a cukrářských výrobků, jejich prodejem do maloobchodní sítě i prodejem ve svých podnikových prodejnách. „Našim hlavním výrobkem je tradiční Krumlovský chléb, který je vyroben tradiční metodou třístupňovým vedením žitných kvasů. Dokonalé prokvašení žitné…
Zařazeno v: