„Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi.”
INFORMAČNÍ PROFILY - PORTÁL PRÁCE A PODNIKÁNÍ


Dětské stavebnice jsou stále v kurzu

Kvalitní dětské stavebnice jsou již po mnoho let stálicí na trhu s hračkami. Během této doby si kvalita a odolnost stavebnic prošla mnohými změnami. I v dnešní době je trh bohatý na nejrůznější hračky.

Přesto si dětské stavebnice nacházejí stále nové příznivce. Mezi novější patří magnetické stavebnice, které u dětí podporují jejich tvůrčí schopnosti, učí je trpělivosti a napomáhají rozvíjet fantazii.

Stavebnice nejen pro kluky

Široký sortiment dětských hraček nabízí velké množství tematicky laděných stavebnic, například kostky, figurky, zvířátka, apod. Spousta lidí vnímá stavebnice spíše jako hračku pro chlapce. Kvalitní dětské stavebnice jsou již po mnoho let stálicí na trhu s hračkami. Během této doby si kvalita a odolnost stavebnic prošla mnohými změnami. I v dnešní době je trh bohatý na nejrůznější hračky.

Přesto si dětské stavebnice nacházejí stále nové příznivce. Mezi novější patří magnetické stavebnice, které u dětí podporují jejich tvůrčí schopnosti, učí je trpělivosti a napomáhají rozvíjet fantazii.

Stavebnice nejen pro kluky

Široký sortiment dětských hraček nabízí velké množství tematicky laděných stavebnic, například kostky, figurky, zvířátka, apod. Spousta lidí vnímá stavebnice spíše jako hračku pro chlapce. 

  • 1111

Vyvraťte tento mýtus a pořiďte i svým dcerám či vnučkám stavebnici v růžové barvě. Kluci jistě ocení stavebnice v tmavších barvách zaměřené na chlapeckou tématiku, například autíčka.

Stavebnice seženete i za velmi příznivé ceny, dbejte však na kvalitu a bezpečnost produktu. Vyvarujte se nakupování stavebnic v levných obchodech. Pokud se nejedná o značkové stavebnice, mohou dítěti přivodit úraz, nebo jsou na nich použity nevhodné zdraví škodlivé barvy či laky.

V poslední době se stávají velkým hitem magnetické stavebnice, které dětem usnadňují hraní tím, že drží pohromadě pomocí magnetu. Tento systém je vhodný i pro děti mladší 3 let, které ještě nemají pro stavění správnou motoriku nebo výdrž.

Nechte si poradit od odborníka

Zeptali jsme se majitele společnosti DINO hračky, která se prodeji stavebnic a hraček věnuje již více než 15 let.

Naše otázka zní: Jakou stavebnici byste doporučili pro holku a kluka v předškolním věku?“

  • 2222

Pro předškolní děti jsou velice zajímavé stavebnice Magformers, které jsou tvořeny magnety v plastových dílcích. Stavění je pak velice jednoduché, bezpečné a zábavné. Hodně se využívají i v předškolních zařízeních. Jejich jedinou chybou je poněkud vyšší cena.

Jedna z nejlepších stavebnic pro děti je stavebnice Lego a Lego Duplo. Tyto stavebnice jsou vyráběny v Dánsku a ČR. Nyní sice skončila patentová ochrana rozměrů a provedení kostky, takže ji začalo napodobovat mnoho výrobců, ale tyto výrobky srovnatelné nejsou.

Lego kostky jsou přesné, lehce sestavitelné, mají jasné barvy a nepraskají, jsou z vysoce kvalitního materiálu. Více méně opačné vlastnosti mají stavebnice, které se snaží výrobky Lego napodobit.

Jaký je rozdíl mezi stavebnicí Lego a Lego Duplo?

  • 3333

Lego Duplo je určená pro nejmenší děti, tedy ve věku od 6 měsíců až do 5 let. Lego Duplo se od ostatních stavebnic, liší především přizpůsobení se dětem. Modely, které se ze stavebnic skládají, nejsou příliš složité (na rozdíl od hradů, vesmírných lodí, či automobilů u stavebnic pro starší děti).

Kostky jsou rozměrnější, veselých barev a mnohdy doplněné různými prvky oblíbenými u malých dětí (usmívající se tvorové, mrkající oči, stromky s ovocem apod.). Také panáčci jsou asi dvakrát větší než klasičtí.

Lego je vlajkovým produktem společnosti LEGO Group. Jde o původní sérii stavebnic obsahující tzv. Lego bricks, malé legové kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady.

Ty jsou doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami a spoustami dalšího vzájemně kompatibilního materiálu. Z Lega lze postavit model prakticky čehokoli – automobilů, letounů, vlaků, domů, hradů i vesmírných lodí a funkčních robotů.

A co české stavebnice?

  • 4444

Z českých stavebnic pro tuto věkovou skupinu lze určitě doporučit stavebnici Seva, která je také doporučenou stavebnicí pro první třídu. Tato stavebnice se vyrábí více jak 40 let a je stále velice oblíbená.

Principem je spojování plastových rovných dílů malými bílými spojkami. Do vzniklého čtverce je pak možno vložit výplň. Sestavit tak můžete domeček, nábytek auto a mnoho jiného dle návodů i vlastní fantazie.

Další z českých stavebnic pro předškolní děti je Bloková stavebnice, kde stačí jednoduše pospojovat bloky – díly stavebnice k sobě.

Při výběru vhodné stavebnice pro kluka či holku, berte v potaz jejich věk, zájmy, náročnost a samozřejmě kvalitu a bezpečnost. Pokud dáváte přednost zahraničním značkám, je stavebnice Lego sázka na jistotu, pakliže máte raději českou klasiku – stavebnice Seva nikdy nezklame!

Autor: Retel
Zařazeno v:

Další články v rubrice Hry, Obchod, Internetové obchody, Dárky a zážitky

Na podzim a v zimě zahřejí mikroplyšové deky, povlečení i prostěradla

Právě nyní se nacházíme v období roku, kdy se každý rád zachumlá do teplé deky či pod peřinu. Tu pravou pohodu s knížkou či u filmu si však užijete jenom tehdy, když bude ona deka nebo přikrývka z příjemného materiálu, třeba z mikroplyše. Mikroplyšové deky jste už určitě viděli. Najdete je…
Zařazeno v:

Přípravy na Vánoce začínají právě nyní

Vánoce, to není jen pár vánočních dnů, ale i celé předvánoční a povánoční období spojené s mnoha tradicemi. S dobrou galanterií se připravíte na všechno. Vánoční atmosféru dělají dekorace Možná se teď těšíte spíše na ty strašidelné, které souvisí s k nám jen před nedávnem přivátou halloweenskou tradicí. Ale hned pak…
Zařazeno v:

Vybavte si domov perským kobercem

Krásný koberec propůjčí místnosti specifický vzhled a vytvoří místo s příjemnou plochou pro chodidla. Pokud chcete svému bytu propůjčit špetku luxusu a pořídit si kousek pravé řemeslné práce, zvolte perský koberec. V článku se dozvíte, v čem je jedinečný a jaké varianty existují. Proč právě perský koberec? Kvalitní ručně tkaný perský…
Zařazeno v:

I levný televizní držák dokáže splnit požadavky na bezpečné pověšení vaší televize

Umístění televizí na nábytku se stalo přežitkem. Obrazovky se zvětšují, potřebujeme je dostat výš, často je též kombinujeme s externím ozvučením, abychom dosáhli kvalitu zvuku srovnatelnou s kinem. Někdy máme rovněž požadavek na polohovatelnost obrazovky. Proto jsou dnes standardem držáky na TV. Pojďme si některé představit. Všechny držáky, které jsme vybrali,…
Zařazeno v:

Nudíte se doma? Pořiďte si elektronické šipky!

Když jsou dny nekonečně dlouhé, děti se nudí a vám se už nechce dívat na televizi, zahrajte si šipky. Tato hra patří k nejoblíbenějším. Nejenže se u ní musíte pekelně soustředit, ale také se malinko hýbete. Elektronické šipky jsou považovány za klasickou hospodskou hru a hned vedle kulečníku, billiardu, karetních her…
Zařazeno v:

Kam se hodí kusové koberce a jak vybrat ten správný?

Hledáte další prvek, kterým zvýrazníte interiér bytu? Řešením mohou být vhodně zvolené kusové koberce. Ty jsou v poslední době stále oblíbenější, což se projevuje i na široké nabídce, kdy máte neustále z čeho vybírat. V článku najdete několik rad pro inspiraci, jak vybrat správný kusový koberec a kde se dá…
Zařazeno v:

Jak vybrat luxusní pánské hodinky?

Slovem luxusní tu máme na mysli opravdu luxusní. Takové, které si koupíte jednou či dvakrát za život a pak vám vydrží desítky let, takže si na jejich výběru chcete dát opravdu záležet. Jak nakoupit a pak se z výběru ještě dlouho radovat? Luxusní hodinky mohou stát několik desítek tisíc, ale i…
Zařazeno v:

Jak vybrat herní notebook

Dnes se podíváme na to, jak vybrat herní notebook, když výpočetní technice moc nerozumíte. Setkali jsme se s mnoha zákazníky, kteří si někde zakoupili notebook, který jim byl prezentován jako herní – že zvládne každou hru, ale v reálu z notebooku byli pak zklamaní. Proto se pojďme podívat na to,…
Zařazeno v:

Zakrývací plachty ochrání před nepřízní počasí bazén, zahradní nábytek i pískoviště

Máme-li zahradu, chceme si na ní co nejlépe užívat volný čas. Proto ji kultivujeme a pořizujeme na ni nejrůznější vybavení. Za hezkých dnů si pak doma, ale přece na čerstvém vzduchu čteme nebo se věnujeme péči o trávník a květiny, zatímco si děti vesele hrají. A jakmile se sejde celá rodina…
Zařazeno v:

Nejlepší dárek pro každou příležitost? Francouzské šampaňské a kvalitní víno z Moravy!

Během roku se najde nespočet příležitostí k oslavě. Ať už hledáte stylový dárek pro kamaráda, anebo si chcete užít romantický večer s drahou polovičkou, přijdou vám kvalitní vína vhod. Možná se vám zdá příliš brzy zásobit svou vinotéku novými kousky, ale opak je pravdou. Vždyť kvalitního vína není nikdy dost. Tento…
Zařazeno v:

Nejlepší parťák pro jakékoliv roční období? Elektrický gril!

Patříte mezi milovníky grilování? Trpíte při každém příchodu podzimního období, kdy se venkovní grily a venkovní posezení zazimují a teplým vlahým večerům je konec? Tomu je konec! Stolní elektrický gril vykouzlí úsměv na tváři i vám, ať už venku řádí chumelenice či ledový zimní vítr. Grilovací kulinářské zážitky, i když je…
Zařazeno v:

Automobilová a průmyslová výroba s KLT boxy

Pokud se pohybujete v oblasti průmyslové nebo automobilové výroby, určitě se zajímáte o možnost snadné a efektivní logistiky, abyste mohli co nejefektivněji převést hotové produkty vašim zákazníkům. Zapomeňte na těžké kovové a dřevěné přepravky a kontejnery, které se navíc špatně skladují. Ideálním řešením pro efektivní logistiku jsou stohovatelné boxy. Jak už…
Zařazeno v: