„Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi.”
INFORMAČNÍ PROFILY - PORTÁL PRÁCE A PODNIKÁNÍ


Brána k opravdovému zasvěcení

František Bardon

  • brana k opravdovemu zasveceni

O knize 

V tomto díle najde ten, kdo se vážně zabývá vlastním vývojem v duchovní oblasti, nejlepšího průvodce na cestě k zasvěcení. Je to klíč k využití univerzálních zákonů.

Zájemci o duchovní cesty si často stěžovali, že jim není dána možnost být zasvěcen Mistrem nebo guruem a tím že je pravé vědění přístupné jen zvlášť nadaným a obdařeným jedincům. Mnozí z hledajících museli pročíst hory knih, aby alespoň tu a tam zachytili zrnko pravdy. Kdo se vážně zabývá vlastním vývojem v duchovní oblasti, kdo nesleduje toto svaté vědění jen z pouhé zvědavosti, ten najde v tomto díle nejlepšího průvodce na cestě k zasvěcení. Toto dílo může být plným právem nazváno vstupní branou k pravému zasvěcení. Je to klíč k využití univerzálních zákonů.

Kniha Františka Bardona Brána k opravdovému zasvěcení představuje přehledný a ucelený systém praktické magie uzpůsobený tak ,aby byl přístupný každému zájemci ,bez ohledu na to zda dotyčný o magii před tím už něco slyšel ,či ne. Na rozdíl od některých podobných děl z pera jiných autorů ,není tato kniha zahlcena těžko srozumitelnými pojmy a pokud se zde nějaký vyskytne je ihned vysvětlen. Tato vstřícnost k laickému čtenáři však neubírá knize na kvalitě. Bardon rozhodně nenabízí nějakou snadnou cestu ,která z vás učiní jedním přečtením knihy mága. Ten ze čtenářů ,který není ochoten poctivě studovat a tvrdě cvičit ,se žádného úspěchu nedočká. Kniha je rozdělena do deseti lekcí z nichž jedna navazuje na druhou. Bardon opakovaně a důrazně doporučuje nezačínat se cvičením pokročilejších stupňů dokud bezpečně nezvládáme předcházející.

Bardonuv systém není přímo spojen s žádným konkrétním náboženstvím a je proto využitelný v mnoha různých tradicích. Všechna cvičení jsou postavena na práci se čtyřmi základními živly a s principem Akáši (Ducha) ,což jsou atributy se kterými pracuje většina čarodějů a šamanů ,proto je považuji za velmi vhodná i pro současné pohany. Mě osobně velmi vyhovuje ,že se v knize nemusím brodit složitými kabalistickými a alchymistickými konstrukcemi a mohu se pustit rovnou do cvičení.
Cvičení z této velké Bardonovi učebnice jsou založena především na rozvíjení meditačních a vizualizačních schopností ,pokud nechcete experimentovat s tzv.fluidickými kondenzátory a magickými zrcadly ,pak vše co potřebujete k úspěchu je pouze píle ,vytrvalost a dostatek času.
 

O autorovi

František Bardon se narodi v Kateřinkách 314 jako prvorozený syn Viktora (Vítězslava) Bardona (*16. 5. 1885) , klempířského tovaryše v Hatschkově továrně na Jutu v Opavě, a jeho manželky Ludvíky (*27. 2. 1885), dcery Karla Herudka, podruha v Komárovských Chaloupkách, a jeho ženy Emilie Kubánkové. Rodiče byli sezdáni 12. 1. 1909 a měli celkem 12 dětí, z nichž dospělosti dožily syn František a dcery Štěpánka, Anna, Marie a Božena. 
 
František Bardon se vyučil zámečníkem – opravářem šicích strojů v opavském podniku Minerva. Záhy však při sobě objevil obdarování v jasnovidectví, začal si přivydělávat jako grafolog, pořádal přednášky, spíše kouzelnická představení, zahloubal se do studia hermetiky, jednoho z proudů mysticismu, odvozeného od Herma Trismegista, řeckého jména egyptského boha Toitha, údajného vynálezce písma. Nebyl mu vzdálen ani náboženský proud hinduismu, provozoval jógu, vystupoval jako guru, duchovní vůdce pod uměleckým jménem „mistr Frabato“. 
 
17. 5. 1929 vystoupil z římsko-katolické církve, ale 27. 9. 1932 se podrobil rekatolizaci, údajně kvůli sňatku. Dne 16. 11. 1932 se v Opavě oženil s Marií (*19. 10. 1911 - +20. 1. 1998), dcerou Bedřicha Slavíka, tesaře v Kylešovicích, a jeho manželky Amálie, roz. Jedličkové. Měli spolu dvě děti, dceru Marii a syna Lumíra. 
 
Za 2. světové války byl zatčen a odvlečen do koncentračního tábora. 
 
V době poválečné pracoval jako správce v opavské nemocnici „U rytířů“ a bydlil v nájemním bytě poblíž na Popské ulici. Pomáhal také pomocí nadpřirozených sil hledat pohřešované, zejména z válečného období. Po skončení správcovství se přestěhoval do domu na Obloukovou ulici č. 22, kde si zřídil laboratoř pro výrobu léků z léčivých bylin, které mu sbírala celá rodina. S rodinou nežil, neboť nemiloval zemědělství, kterým se živila jeho manželka na domácím gruntu v Kylešovicích. Manželčin grunt měl 3,5 ha pole a značné množství dobytka. V domě na Obloukové ulici se o Františka Bardona starala hospodyně, v Praze pro literární spolupráci si vydržoval sekretářku Otylku Votavovou, do Kylešovic k rodině chodíval pouze v neděli na oběd. 
 
V dubnu 1958 byl zatčen a v Ostravě vyslýchán pro obvinění z nedovolené výroby a nezdaněného přechovávání alkoholu v jeho lécích, nebyl však souzen, ani odsouzen, přesto však brzy na to 10. 6. 1958 zemřel ve vězeňské nemocnici v Brně na zánět slinivky břišní. 
 
Spisovatel, grafolog, astrolog, jasnovidec, mág, léčitel – bylinkář, hermetik, guru.
 
Před druhou světovou válkou působil v Německu, kde přednášel o hermetice a během krátké doby se tam prý stal miláčkem publika. Udivoval pokusy, kdy před nevěřícími lidmi předváděl své magické schopnosti, nahlížel lidem do duše, jasnovidecky poznával skryté předměty i jejich historii stejně jako osud jejich majitelů. Jeho schopnosti a sláva způsobily, že se o něj začal zajímat samotný Adolf Hitler. Nabízel mu moc a peníze na oplátku za to, že mu objasní původ svých schopností a bude je využívat pro blaho říše. František Bardon však rezolutně odmítl a z Německa musel uprchnout. Brzy už poznal, jaké to je být v nepřízni velkého vůdce. V koncentračním táboře strávil pět let, byl mučen a na popravištích musel sbírat usekané hlavy. Uprchl na konci války, kdy byl tábor vybombardován. Po válce pak pomocí svých jasnovideckých schopností pomáhal nacházet utopená těla podle fotografií postižených a předvídal také osudy lidí pohřešovaných ve válce.
 
To, co ho nakonec proslavilo nejvíce, byly jeho léčitelské schopnosti. Studoval v Mnichově na škole pro přírodní léčitele, vyznal se v bylinách, které také pěstoval a z nichž vlastnoručně doma v kuchyni pomocí složitých zařízení extrahoval léky pro své pacienty. Sbíral i rostliny, které jsou známy jako plevel, např. rdesno ptačí. Tvrdil, že v každé rostlině vězí léčivá síla, třeba i v ovesné slámě. Léčil většinou chudáky, u kterých už lékaři ztratili úplně naději. S prosbou o pomoc za ním jezdili lidé z celé Evropy, např. z Německa nebo Švýcarska. V padesátých letech dokonce pracoval jako správce opavské nemocnice U Rytířů.
 
V té době byl schopen vyléčit např. i rakovinu ve druhém stadiu, a to způsobilo, že na něj zaměřili svou pozornost komunisté. Nelíbily se jim výsledky jeho práce ani odměny, které dostával od svých mnohdy solventních pacientů. Prohlásili ho za šarlatána a uvěznili. 
 
František Bardon napsal řadu knih, které byly přeloženy do většiny evropských jazyků. Odborníci z oblasti a mystiky a hermetiky ho prohlašují za jednoho ze dvou největších mágů dvacátého století!
 

Ukázka z knihy

Vše, co bylo stvořeno, jak makrokosmos, tak i mikrokosmos, tedy velký a malý svět, se vytvářelo působením živlů. Proto se při postupném zasvěcování budeme zabývat nejdříve těmito silami, abychom poznali jejich hloubku a rozmanitost. Okultní literatura přinesla o živlových silách dosud pramálo, takže jsem se rozhodl zpracovat dokonale toto ještě neobjasněné vědecké pole a odhrnout závoj, který tyto vesmírné zákony zastírá. Je to velmi zodpovědný úkol, neboť není snadné přesvědčit nezasvěcence natolik, aby o bytí a působení živlů získali nejenom vědomosti, ale aby byly později i sami schopni tyto síly také ovládat. Celý vesmír se rovná hodinovému stroji s kolečky do sebe zapadajícími a vzájemně na sobě závislými. I samotný pojem božství, jakožto nejvýše chápatelného bytí, lze rozčlenit v aspekty, odpovídající ostatním živlům.
Autor: Retel
Zařazeno v:

Další články v rubrice Knihy

Máte rádi knihy? Víme, kde je nakoupíte výhodně!

Každý správný milovník knih má každý měsíc vyhrazenu v rodinném rozpočtu částku pro nákup nových publikací. Jenže ceny v běžných kamenných knihkupectvích jsou často poměrně vysoko, takže si za danou částku pořídíte méně knih. Ty se rychle přečtou a je na čase pustit se do hledání nových. Řešením, jak si pořídit…
Zařazeno v:
Tags: knihy

Můj život: Muž, který zachránil značku Aston Martin

Dílo vypráví o ojedinělém životním příběhu Harryho Pollaka. Harry Pollak se narodil v roce 1923 v Čechách. Po válce vystudoval techniku, ale diplom už v roce 1948 nedostal pro své názory neslučitelné s komunismem. Harry se s překážkami, které mu život postavil do cesty vyrovnával vždy po svém. Nikdy se nevzdal a neustoupil. Proto také raději opustil zemi, ve které se narodil…
Zařazeno v:

Sháníte krásný vánoční dárek? Kupte luxusní knihu nebo knižní komplet.

Máte už nakoupené dárky a nemůžete se zbavit pocitu, že ještě něco schází? Pokud jste zapomněli na knihu, můžete navštívit náš e-shop KNIHCENTRUM.cz a udělat nákup doma, v klidua pohodlí. Jako dárek pod stromeček se výborně hodí knižní komplet. Pokud vybíráte dárek svým ratolestem, navštivte kategorii DĚTSKÉ KNIŽNÍ KOMPLETY. K luxusním dárkům…
Zařazeno v:

Modelka Lucka se v Plzni svlékla na podporu scifi knížky Vostrá krása

Slečna Lucka i fotograf Josef Juriga podpořili náš projekt Vostrá krása s radostí a zcela zdarma Moc děkujeme Lucce, Radkovi i Pepovi za to, že přispěli svým nadšením a pozitivní energií k vytvoření série fotografií, které nám pomohou propagovat knihu Vostrá krása. Kdo jsme a o co nám jde? Autor…
Zařazeno v:

Právě vychází elektronická scifi kniha Vostrá pohoda

Nakladatelství Fraus vydalo e-knihu Vostrá pohoda na stránkách FLEXIBOOKS.cz. NÁKUPEM E-KNÍŽKY VOSTRÁ POHODA PŘISPĚJETE NA CHARITATIVNÍ LITERÁRNÍ PROJEKT VOSTRÁ KRÁSA Sbírka scifi povídek Vostrá pohoda získala podporu nakladatelství Fraus a právě vychází v elektronické podobě jako e-kniha Vostrá pohoda na stránkách FLEXIBOOKS.cz. Seznam povídek: Rodina (vítězná povídka roku 2002 v soutěži…
Zařazeno v:

Představení povídky z literárního projektu Vostrá krása

V rámci autorského večera byla v pátek 24.7.2015 v KD Konstantinovy Lázně přečtena povídka Skokan z knihy Vostrá pohoda a také byla poprvé veřejnosti představena povídka z nově připravované knihy Vostrá krása. Součastí páteční akce bylo také malování karikatur spoluautorem projektu Vostrá krása malířem Petrem Šrédlem. Páteční autorské čtení bylo první…
Zařazeno v:

Jan Vavřička pracuje na nové knize Vostrá krása

Autor scifi povídek Jan Vavřička připravuje vydání knihy s názvem Vostrá krása. Žánrově půjde o scifi povídky jako v předchozí sbírce Vostrá pohoda, kterou illustroval Petr Šrédl. Vostrá krása bude obsahovat krátké scifi příběhy, ve kterých naleznete napětí, akci a také humor a překvapení. Nová knížka by měla mít větší…
Zařazeno v:

VELKÁ LETNÍ FOTOSOUTĚŽ "S knihou a knihkupectvím KNIHCENTRUM.cz"

Léto, dovolená, relax a KNIHA, to vše patří neodmyslitelně k sobě. Určitě již spřádáte pomalu plány, jak a kde letní dovolenou strávíte a zcela jistě, jako správný knihomol, si přibalíte oblíbenou nebo novou knihu, kterou si toužíte přečíst. Pokud si novou knihu pojedete zakoupit do některé z našich kamenných prodejen…
Zařazeno v:

Kde koupíte levně i knižní novinky?

Chcete si koupit knihu za výhodnou cenu? Využijte možnost, kterou vám nabízí Knižní bazar internetového knihkupectví KNIHCENTRUM.cz Při manipulaci s knihami ve skladu nebo v prodejně občas dochází k jejich poškození. Může se natrhnout nebo jinak znehodnotit obálka knihy, avšak její obsah zůstává zachován. Knihy, které jsou poškozené, nabízí KNIHCENTRUM.cz za výrazně snížené ceny. …
Zařazeno v:

KNIHCENTRUM.CZ - internetové knihkupectví

Internetové knihkupectví KNIHCENTRUM.cz nabízí více než 50.000 titulů, které jsou  skladem a většina z nich je zákazníkovi dodána do dvou pracovních dnů. Kromě tištěných knih si můžete objednat také e-knihy, knihy k poslechu či bazarové knihy (jedná se o nové knihy, u nichž došlo při manipulaci ve skladu či prodejně k…
Zařazeno v:

S Ceausescem na lovu

Vasile Crisan Poutavý příběh mladého inženýra Vasile Crisana zavádí čtenáře do Rumunských lesů, plných divoké zvěře, loveckých ambicí a riskantních životních okamžiků, které se mohly stát pouze v době „zlatých časů“ obávaného diktátora Nicolae Ceausesca. Tento napínavý autentický příběh se nesnaží zastírat, ani nijak dramatizovat skutečná fakta, naopak je naplněn někdy až…
Zařazeno v:

Umění války - SUN-C´

Taktické jednání je nevyhnutelnou záležitostí nejen válek a bojů, ale určité taktice se nevyhneme ani v jednání s lidmi v běžných aspektech života. Inspirativní síla knihy spočívá v užitečných myšlenkách jak pro manželství, partnerství a vůbec mezilidské vztahy v nichž se nechcete jen podřizovat. Mistrovy myšlenky ale osloví i manažery a lidi pro které je vedení…
Zařazeno v: